Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezinárodní výstava psů Nitra 19.11.2011

Tenhle víkend se konala Mezinárodní výstava psů, jubilejní 15.ročník na Slovensku v Nitře. Panička neváhala a již předem přihlásila naši malou Crazy na zkoušku do světa. Já zůstala doma s páníčkem a obšťastnovaly mě neteřinky. Panička odjížděla z domu v 5:15hod a já jsem byla ráda, že můžu zůstat v pelíšku.

No a jak bylo v Nitře? Popíšu vám slova paničky i Crazynky...... Panička byla nervózní celou cestu, neb na rozdíl od malé alespoň tušila (neb to byla i její premiéra na takové výstavě) co je čeká. Cesta naštěstí klapla na jedničku a dojely včas na přejímku. Jelikož ostatní tetičky byly ve vedlejším pavilonu, tak se holky vydaly samy do pavilonu M4 hledat jejich kruh a to č.8, neboť hned jako první nastupovalo plemeno německý boxer zlatý. Panička rozbalila pro malou domeček, vše připravila, vyzvedla si katalog a šla vyzkoušet běh v kruhu. Ejhle. Na malou zavřčeli 2 vedlejší pesani a rozklepaly se ji nožičky. V kruhu vše očichávala a koukala na ostatní, ale běhat? To jí panička táhla smykem a nic. Panička šla do mdlob,neb si pomyslela, že je vše v koncích. Nechala malou chvilku vše očichat, rozkoukat se, aby si zvykla, došly všechny tetičky na podporu a šly na zkoušku ještě jednou. A světe div se. Podařilo se zaběhnout pěkná 2 kolečka. Super nějak to zvládneme pomyslela si.

Nejprve nastopili do kruhu pesani, jako kluci. Byli jen 2, takže to byla velká rychlovka a pak to nastalo. Prý do kruhu číslo 501. suky trieda šteniec boxer zlatý. Malá si zrovna začala u vchodu do kruhu všímat vedlějšího pejska a panička nemohla odvrátit její pozornost. No holt štěňátka. Avšak po vstupu do kuhu bylo vše tak nějak jinak. Při běhu to trošku kazila panička a přiznala se k tomu. V momentě, kdy natáhla správnej krok, tak obě běžely krásně a pan rozhodčí Pettkó Csaba z Maďarska konečně mohl vidět krásu naší malé a hlavně ji tam opravdu viděl. Zastavil si holky a nechal postavit do postoje, což se naštěstí holkám docela dařilo a dokonce si malá nechala v rychlosti i zkontrolovat zoubky. Bez velkého cirkusu a skákání, což paničku potěšilo. No a výsledek? VN, žlutá stužka a slova pana rozhodčího? Opravdu velmi krásná a velmi, velmi nadějná. Panička radostí ani nedýchala a z kuhu odcházela s krásným pocitem a posudkem: 5,5 měsíční pěkně osvalená fena, pěkná hlava, korektní maska, výborný skus, zodpovídající hrudník, lehký pěkný pohyb.

Krásným posudkem se holky dostaly do závěrečné soutěže o nejkrásnější štěně celé výstavy. Soutěž se konala až po 15 hod, tak bylo dosti času na fandění ostatním kamarádům a tetičkám. Do soutěže nastupovala opravdu véééliká a hlavně početná konkurence. Většina handlerů zde byli již profíci a panička si mezi nima připadala, jako buranka z vesnice. S nervozitou ale nastoupila. V předkole malá uspokojivě stála docela dlouho v postoji. Po vběhnutí do "arény smrti" na nás však ve velké řadě padlo místo u reproduktoru. Pro malou to bylo velice nepříjemné a bála se těch všech divných a hlavně velmi hlasitých zvuků, co z něj vycházeli. Neustále se ohlížela, bála se a snažila se paničce sednout na klín a tulit se a mazlit se. Holt je to ještě miminko a hledala v paničce ochranu před tím vším co bylo kolem nového. Těch spoooousty lidí a pejsků a všichni na ně koukali. Tudíž do užšího výběru holky nepostoupily. Za to již měly vše za sebou a po menším zdržení, kdy se panička dívala, jak dopadly ostatní kamarádky se zbalily a vyrazily konečně na dlouhou cestu domů.

Za fotečky děkujeme tetičce Terezce a ještě nějaké dodá tetička Barča. Děkujeme jim mooooc a hlavně za super společnost, rady a podporu.