Jdi na obsah Jdi na menu
 


1.C a A 2010 Svitavy 30.5.

Dnešní, na počasí ne moc příznivý den, jsme se ráno s paničkou vydaly směr Svitavy na první ze seriálu závodů RR sportu.

Po příjezdu jsme byly překvapeny, neboť počasí vypadalo fajn a my byly rády, že to bude určitě bájo den. Avšak to nevydrželo na dlouho a v 10 hod, kdy se mělo začít startovat začalo mega pršet. Všichni jsme s napětím očekávali, zda to přejdě či nikoli. Jelikož se závod nemohly peřsunout na jiný termín, neboť nebyl žádný volný, tak se čekalo opravdu dlouho. Něco po poledni však déšť tak nějak přestal a my všichni plni radosti vlítli na trať, ať stihneme odběhnout alepsoň jedno kolo. Naštěstí nám bylo přáno a odběhalo se vše, co se mělo.

Já běžela pouze coursing, neb agiliti s paničkou neděláme. I když se musím přiznat, že když měli všichni odběháno, tak jsme si to s paničkou chtěly vyzkoušet, neb nás tetička v porotě přemlouvala. Ale já ty překážky fakt nějak nechápu. Proč je mám skákat, když se dají tak lehce obejít? Ale zas to tunel proběhnu krásně.

Takže zpět k coursingu. Patřila jsem do kategorie příchozí AB nad 40 cm. AB znamená feny a psi dohromady. Byl to těžký boj a já si ho chtěla užít pořádně. A tak jsem, stejně jako minule, běžela paničce ze startu přímo do cíle (do protisměru). Obsluha navijáku mi to protáhla bez přestávky ještě jednou a tetička u stopek mi tudíž změřila druhé kolo. To stejné se mi podařilo i u kola druhého, jen stopky se nějak nepovedlo zapnout a tak jsem šla na start ještě jednou a tedy potřetí, kdy jsem běžela kolečko už správným směrem a tudíž jen jedno. Takže mojí vychytralostí (panička říká vychcaností), jsem si na rozdíl od ostatních zaběhla kol celkem 5, což mě totálně unavilo a já si přišla na své.

V naší kategorii bylo umístění následující:

1) místo zlatý retrívr Danny

2) místo barzoj

3) místo border kolie Amálka

4) místo maďarský ohař Aimee

5) místo německý boxer Easy

Takže jsem skončila až na 5.místečku. Ale v dnešních podmínkách podmáčené trati a pořád padajícího deště to byl pěkný výsledek. Panička byla promoklá a po kolena od bláta. Já měla podvozek též zablácený.

Takže doufáme, že příště nám to půjde líp a hlavně bude krásně svítit sluníčko.

Fotečky z běhů dodáme ihned, jak je tetička Káťa zpracuje a zveřejní. Panička tentokráte běhy nefotila.

Paničky mini galerii, kde uvidíte, jak jsem byla opravdu unavená naleznete na odkaze zde. Z běhů bohužel nemáme, neb panička se věnovala mě. Konečně jsem jednou nebyla celou dobu sama.